Ekskursijas
Maija brīvdiena Ziemeļvidzemes skatu torņos un dabā - Korneti, Dēliņkalns un ainaviskā Opekalna baznīca. Alūksne no jauna rakursa - izbrauciens ar vilcieniņu "Severīns". Iepazīsim Latvijas pusdārgakmeņus!

Beigas: 02.05.2025 ~21:00
Dienu skaits: 1
Ekskursijas programmā.
8:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas.
Rīta pauze Bērzkrogā
Uzkāpsim Kornetu skatu tornī, kas ir 27 metru augsts. Lieliska iespēja izbaudīt skaisto skatu gan uz Alūksnes, gan Hanjas augstieni Igaunijā, vērīgākie spēs saskatīt pat Munameģa virsotnē esošo skatu torni...
Dēliņkalna skatu tornis – viens augstākajiem skatu torņiem Latvijā, kas uzcelts Alūksnes augstienes augstākajā virsotnē - 271 metru augstajā Dēliņkalnā. Krāšņs skats uz apkaimi paveras ne vien no 27 metrus augstā skatu torņa, bet arī no tā pakājes!
Opekalna baznīca - visaugstākā vietā! Dievnams atrodas Latvijā visaugstāk - 235 metrus virs jūras līmeņa. Tas ir gandrīz divas reizes augstāk kā Pēterbaznīcas gailis! Baznīcas celtniecībai vietu izraudzījies pats Ernests Gliks. Tagadējo baznīcu no 1774.līdz 1779.gadam cēlis Jaunlaicenes barons fon Volfs. Baznīcā uzstādīts nezināma meistara darināts altāris - ar to baznīca lepojas joprojām. Lieliska iespēja baudīt apkārtnes ainavu no baznīcas torņa!
(Ziedojums)
Pusdienu pauze. Cena un piedāvājums tiks precizēti brauciena dienā.
Alūksnes ev.lut baznīca celta laikā no 1781. līdz 1788. gadam un tās celšanas iniciators bija Alūksnes muižas īpašnieks Oto Hermanis fon Fītinghofs, tās arhitekts – Kristofs Hāberlands. Noskatītā vieta, netālu no ezera, bijusi purvaina. Tādēļ uzbērts uzkalniņš un baznīcas pamatiem izmantoti divi tūkstoši ozolkoka pāļu. Tā būvēta klasicisma stilā no vietējā laukakmens. Baznīcas apmeklētāji var aplūkot gan grezno interjeru, gan uzkāpt 55,5 m augstajā tornī, no kura paveras burvīgs pilsētas skats.
(Ziedojums)
Ciemojamies Latvijas pusdārgakmeņu darbnīcā Alūksnē. Šī darbnīca pārcēlusies no telpām Litenē uz Alūksni un piedāvā izzinošā ekskursijā iepazīt Latvijas atrastu pusdārgakmeņu bagātīgo klāstu, kā arī to apstrādi. Darbnīcā skatāma ģimenes veidota kolekcija, eksponāti tiek vākti un apstrādāti jau vairāk nekā 10 gadus.
Pusdārgakmeņi- jašma, serpentinīts, kvarcs, kvarcīts, merlinīts un vēl daudzi citi- par tiem vairāk uzzināsiet izzinošajās ekskursijās- darbnīcā uz vietas.
Ekspozīcijas apskates laikā iespēja ne tikai izglītoties, bet arī izkalt Alūksnes piemiņas monētu varā (aversā- Alūksne- Oluksna, reversā- Tempļa kalns). Šāda veida monētu iespējams izkalt arī sudrabā- pēc pasūtījuma.
(Ekskursija 5 EUR, pensionāriem, invalīdiem 4 EUR, bērniem 3 EUR)
Iepazīsim Alūksni no jauna rakursa, dodoties ~40 minūšu garā izbraucienā ar vilcieniņu "Severīns"! “Severīna” audiogida stāsti ļaus iemīlēt Alūksni, uzzināt aizraujošos stāstus, kā arī to, kā šeit savijas mūsdienīgais ar bagātu kultūrvēsturi.
(Brauciena maksa EUR 5, skolēniem 3 EUR)
Dienas noslēgumā uzkāpsim Tempļa kalna skatu tornī, no kura virsotnes paveras plašs skats uz Alūksnes ezeru un muižas parku, Pilssalu un ezera apkaimi!
(Torņa apmeklējums - 1 EUR)
Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 21:00
Ekskursijas cena: EUR 40
Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi
Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c.
Ekskursiju vada gide Ina Jurģe