Ekskursijas

Viduslaiku atmosfēra un tirdziņi Hanzas svētkos Vīlandē, Kerstnas muiža un parks un tradicionālās Mulgi putras baudīšana muižā


Sākums: 03.06.2023 7:30
Beigas: 03.06.2023 ~20:30
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 7:30 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pretī Zinātņu akadēmijai

 

Rīta pauze pa ceļam Valmierā

 

Uz mirkli pieturēsim uz Latvijas - Igaunijas robežas, kur 2009. gadā atklāta skulptūra "Baltijas ceļš" - to veidojis metālmākslinieks Andris Dukurs.

 

Vīlande ir sena pilsēta, kas piedāvā jaunības enerģiju. Ja šodien, pateicoties inovatīvajiem uzņēmumiem, Vīlandes pilsētu varētu saukt par Igaunijas eksporta galvaspilsētu, tad  viduslaikos dzīve šeit ritēja, pateicoties tirdzniecības ceļam.

Divas jūnija dienas Vīlandes vecpilsētas ielas piepilda Hanzas gadatirgus jautrība, un uz divām dienām Vīlande kļūst par lielas viduslaiku tirgotāju asociācijas centru. Vīlande Hanzas gadatirgū viesiem no tālienes un tuvākām vietām piedāvā bagātīgu kultūras programmu un lielisku preču izvēli.

 

Pasākuma programmā:

10.00 – 19.00 lielais Hanzas amatnieku tirgus vecpilsētā

10.00 – 19.00 Mākslas un dizaina izstāde un tirdzniecība Mākslas ielā vecpilsētā

10.00 – 19.00 Viduslaiku apvidus (Vīlandes muzeja pagalms)

10.00 – 19.00 Radošās pilsētas zona (Brīvības laukums)

10.00 – 18.00 Bērnu un jauniešu zona (J.Kēlera parks)

Brīvs laiks svētku baudīšanai un pirkumiem (3 stundas).

 

Kerstnas muiža, parks un dārzs - pašreizējo izskatu Kerstnas muiža ieguva aizpagājušā gadsimta mijā, kad jaunais muižnieks Kurts fon Anreps pārņēma muižas pārvaldību. Galveno ēku, kas ir būvēta neoklasicisma stilā, ieskauj skaists parks.  Savukārt visslavenākais no muižas īpašniekiem ir bijis tās sākotnējais izveidotājs ģenerālis Reinholds fon Anreps (Reinhold von Anrep), kura veiksmīgajai militārajai karjerai par godu Kerstnas kapelas kalnā Anrepu ģimenes kapavietā ir uzstādīts skaists klasicisma stila mākslas darbs – bronzas lauva. Kā vēsta leģenda, muižnieks pastaigājies pa parku ar savu personīgo lauvu. Parkam un alejām ir valsts dabas aizsardzības statuss.

Trīsstūrveida parka izmērs ir ap 10 hektāru. Vairāk nekā pusi no parka ieskauj akmensdārzs, kas dienvidu daļā zem sūnu kārtas saglabājies labāk. Parkā ir trīs mazi ar caurtekām savienoti dīķi, kuros ieplūst avota ūdens. Senāk katrs no dīķiem kalpoja savam uzdevumam: viens bija ārstnieciskais dīķis jājamzirgu kāju dziedināšanai, otrs – zivju dīķis, trešais – muižas ļaužu peldamdīķis.

(Ekskursija muižā vietējā gida vadībā 2 EUR)

 

Tā kā ceļojam pa Mulgimā vēsturisko reģionu, tad pirms mājupceļa iestiprināsimies ar tradicionālo Mulgi putru, ko mums būs sagatavojuši muižas pavāri.  

(Mulgi putra, saldais ēdiens, kafija - 8 EUR)

 

Atgriešanās Rīgā ap 20:30

 

Ekskursijas cena: 40 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas 

 

Ceļojumā ņemam līdzi ceļošanai derīgu pasi vai ID karti!

 

Pieteikšanās ekskursijai pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lv


Pievienotie attēli