Ekskursijas

Trešdien uz Morica salu! Brauciens ar motorizētu plostu Usmas ezerā, cik tuvu vien Moricsalai iespējams! Rendas sparģeļi, Piltene un Pope!


Sākums: 31.05.2023 8:30
Beigas: 31.05.2023 ~21:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8:30 iznraukšana no Rīgas, pieturvietas preti Zinātņu akadēmijai

 

Rīta pauze pie Kandavas

 

Rendas sparģelis. SIA “Rosgard” nodarbojas ar zaļo sparģeļu kā arī citu pārtikā lietojamu augu audzēšanu. Saimnieks Rosens uzņēmumu dibinājis 2016. gadā. Trīs gadus ļāvis sparģeļiem augt, lai 2019. gadā varētu pirmo reizi plūkt gardos un vērtīgos sparģeļu asnus. Apskatīsim kā aug sparģeļi, dzirdēsim saimnieka stāstu par sparģeļu audzēšanu, novāksanu un glabāšanu un iegādāsimies tos!

(Apmeklējums bez maksas)

 

Pusdienas Kuldīgā bistro 

 

Piltene. Sākot no 13. gs. beigām līdz 16. gadsimtam Piltene bija Kurzemes bīskapijas, bet vēlākajos gadsimtos – Piltenes apgabala centrs, kaut arī apdzīvotība šeit ir jau krietni senāka - muzeju krājumos glabājas Piltenē atrasti akmens cirvji, kas datēti ar 4. gadu tūkstoti pirms mūsu ēras. Pilsētas tiesības kopš 1557. gada. Pilsētas centrā saglabājusies 19. gs. pirmās puses koka apbūve, tilti un baznīca, savukārt no reiz varenās pils Ventas krastā saglabājušas nelielas pilsdrupas. Tām blakus iekārtota estrāde.

 

 

Popes muiža ir viens no Latvijas skaistākajiem muižu kompleksiem, kura ēkas celtas jau 17. gadsimtā un ar dažādām pārbūvēm, papildinājumiem, uzlabojumiem saglabājušās līdz pat mūsu dienām. Pārbūvēs 17. gadsimta noslēgumā pils ieguvusi 78 stikla logus, kas savam laikam bijusi nesamērīga greznība – Bēru dzimta, kurai muiža piederējusi no 16. gadsimta līdz pat Agrārai reformai, ir bijusi viena no Kurzemes ietekmīgākajām un bagātākajām dzimtām, kas lieliski atspoguļojas arī Popes muižas kompleksā. Kungu mājā saglabājušies 18. gs. un 19. gs. 3. ceturkšņa interjeru apdare - koka paneļi, kasetēti koka griesti, griestu plastiskā apdare, klasicisma ārdurvis, rokoko krāsns. Muižas parkā apskatāms dižskabārdis 3m apkārtmērā un dižozols 6m apkārtmērā. Pie kungu mājas filmēta slavenā izēšanās aina filmā „Vella kalpi”

(Ekskursija vietējā gida vadībā - ziedojums)

 

 

 

Usmas baznīca -  koka baznīca, kurai pamati likti 1997. gadā. Kokmateriāli baznīcas celtniecībai iegūti no  apkārtējām saimniecībām - tika rīkota akcija „Trīs priedes Usmas baznīcai”., kuras laikā uzrunātas 45 pagasta saimniecības, no kurām atsaucās 43! Baznīcā katru svētdienu notiek dievkalpojumi, kā arī darbojas svētdienas skola. 

(Ziedojums)

 

 

 

Kāpjam uz motorizēta plosta un dodamies ~1h ilgā ceļojumā pa Usmas ezeru, kura laikā baudīsim Usmas ezera gleznainos krastus un aplūkosim Latvijas ezeru pērli Moricsalu, kā arī uzzināsim dažādus stāstus, nostāstus un patiesības par Usmu un Usmas ezeru! 

(Brauciena maksa vienam cilvēkam ~  8 EUR)


Atgriešanās Rīgā ap 21:00

 

Ekskursijas cena: 37 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi, brauciens ar plostu


Pievienotie attēli