Ekskursijas

Teiču un Krustkalnu rezervāti rudenī! Siksala - savulaik vecticībnieku apdzīvotā sala Teiču dabas rezervātā


Sākums: 07.10.2023 7:30
Beigas: 07.10.2023 ~21:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 7:30 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pretī Zinātņu akadēmijai

 

Rīta pauze pa ceļam

 

Krustkalnu skatu tornis atrodas rezervāta dienviddaļā. No tā pārskatāma ļoti plaša teritorija līdz pat Vidzemes augstienei. Torņa „piekājē” saskatāms Mazais un Lielais Plencis (ezeri).

 

Krākas avota dabas takā, kas divu kilometru garumā ved  pa meža ceļu un ļauj iepazīt dažādus meža un pļavu biotopus, kā arī  pašus Krākas avotus.

Pārgājiens kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes gidu!

 

Pikniks dabā ar līdzpaņemtām pusdienām


 

Sildu purva taka ir aptuveni 3,5 kilometrus gara. 2013. gadā Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) to atjaunojusi. Ejot pa šo taku, paveras brīnišķīgas, neskarta purva ainavas un iespējams iepazīt dažādus purva tipus (augstie sūnu, pārejas un zāļu). Tāpat te dzīvē var vērot akačus, par ko daudzi lasījuši vien pasakā par Cūkausi, un lāmas, pašam ejot pa purva laipu drošo pamatu. Sildu taka ved arī gar diviem purva ezeriem - Sildu un Dzērvītes.

Nesteidzīgs pārgājiens Dabas aizsardzības pārvaldes gida vadībā.

 

Siksalas skatu tornis. No 28 m augstā torņa, kas atrodas uz apdzīvotas „salas” – Siksalas Teiču purva vidū, paveras ļoti plaša augstā purva ainava ar Siksalas ezeru, citām minerālzemes salām un Siksalas mazciemu. Nesen veikta torņa rekonstrukcija un tagad augšstāvā izvietota arī informatīvā planšete ar apkārtnes teritoriju, planšeti papildina kolēģes mākslinieces Dainas Segliņas zīmējumi par Teiču purva iemītniekiem. Redzēsiet dzelteno tārtiņu, pundurbērzu, dažādus putnus, tauriņus".

 

~21:00 atgriešanās Rīgā

 

Ekskursijas cena: 43 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ēšanas maksas

 

Uzmanibu! Brauciens mazā grupā!

 

Pieteikšanās ekskursijai pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lv


Pievienotie attēli