Ekskursijas

Svētdiena baudai Kandavas pusē - rudens Ķemeru sanatorijas parkā, vēlās rozes Jaunmokās, Kandava un smalko Kaimiņmuižas vīnu degustācija Kandavas vīna namā ar vietējām delikatesēm četrās kārtās!


Sākums: 24.09.2023 10:00
Beigas: 24.09.2023 ~19:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

10:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas.

 

Ķemeru sanatorijas vēsturiskajā parkā zied vēlās rozes un hortenzijas! Aizpērn atklātajā Ķemeru sanatorijas parkā šobrīd ir iestādīts gandrīz 2500 baltu, sārtu un dzeltenīgu rožu ~ 1800 kvadrātmetru platībā. Par “balto kuģi” dēvētās sanatorijas pakājē izveidots plašs baltās krāsas rožu dārzs ar baltiem soliņiem, savukārt tālāk parkā plaukst arī koši sarkanās un dzeltenās rozes.

Nesteidzīga pastaiga parkā.

Aplūkosim arī atjaunoto Ķemeru ūdenstorni, interesentiem iespēja uzkāpt arī līdz torņa augšējai skatu platformai. Torņa četros stāvos iekārtotā ekspozīcija ir veltīta Ķemeru vēsturei un izciliem apkaimes ļaudīm - gleznotājam Miervaldim Ķemeram un rakstniekam Imantam Ziedonim.

Tornī ir divi skatu laukumi, bet tikpat interesanti ir stāsti par to, kas ir ūdens un kā darbojas ūdensapgāde. 4. stāvā izvietota ekspozīcija par parku.

Skatu platforma ir ieguvusi savu kādreizējo izskatu. Skatu platforma atrodas 42 metrus virs zemes un  tā augstāka nekā Dzintaru Mežaparkā esošais skatu tornis.

(Ūdenstorņa apmeklējums bez maksas)

 

Jaunmoku pils - te  neogotiskā stila formas apvienojušās ar jūgendstila elementiem, ir īpaša vieta starp Latvijas arhitektūras šedevriem. Pils uzcelta 1901. gadā pēc arhitekta Vilhelma Bokslafa (1858-1912) projekta - kā Rīgas pilsētas mēra Džordža Armitsteda (1847-1912) medību pils. 

Bez tam, parka pārveides rezultātā, ap pili iekārtotas krāšņas rožu dobes, tām īpaši izvēloties angļu rožu šķirnes. Šeit skatāmas gan vienkāršas, gan bagātīgi pildītas, gan košas, gan saldi smaržojošas rozes no baltām līdz assinssarkanām, kas, rūpīgu roku apčubinātas, zied līdz pat novembrim!

(Pils apskate no ārpuses, parka un tā stādījumu apmeklējums bez maksas)

 

Neliela pastaiga Kandavā. Kaut arī dažkārt dēvēts, ka Kandava atrodas uz Kurzmes un Zemgales robežas, pilsētu raksturo kā raksturīgu Kurzemes mazpilsētu - ar šaurām, kalnainām, bruģētām ieliņām. 2018. gadā, gatavojoties Latvijas simtgadei, uz piecu Kandavas namu sienām tika izveidoti gleznojumi - kandavnieku un Kandavai svarīgu cilvēku dzejoļi, izveidojot dzejas sienas. Nu to skaits pieaudzis līdz astoņām! Paviesosimies mazpilsētā, baudot dzeju, rudens vēsmas un atmosfēru!

 

Tā nonāksim līdz Kanavas vecpilsētas sirdij - promenādei un nesen atvērtajam Kandavas vīna namam, kur mūs gaidīs garšu piedzīvojums apmēram divu stundu garumā!

Baudīsim četrus dažādus dzērienus - stipro vīnogu grappu, rozā sauso vīnu, pussaldo sarkano vīnu, dzirkstošo sidru. Katrs no dzērieniem papildināts ar atbilstošām uzkodām, tā veidojot nepārspējamu garšu buķeti. Baudīsim dažādus vietējo ražotāju labumus - Kandavas rudzu maizi ar speķīti, kazas sierus un smērsieriņus, 3 dažādus maizes veidus, no kuriem viens - nostaļģiskas sajūtas raisošs ķimeņu radziņš, īstenu brieža gaļas pastēti, servētu kā "tornīti", ar pistācijām, olīvām, trifelēm un zaļumiem, un noslēgsim visu ar īpaši mums mājās ceptu kūku!  

Nesteidzīga, bagātīga degustācija, kas vienlaikus rada sāta sajūtu kā pēc pusdienām! 

(Viesošanās Kanavas vīna namā, dzērienu un uzkodu programma - 25 EUR personai)

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 19:00.

 

Cena: 35 EUR

Cenā ietilpst: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā neietilpst: degustācija Kandavas vīna namā, personīgie izdevumi

 

Vairāk informācijas un pieteikšanās - info@jaunirakursi.lv vai 29257464Pievienotie attēli