Ekskursijas

Savvaļas orhideju karaliste Lietuvā! Mistiskā, leģendām apvītā Strēvas Zaļā taka ar kriteni un Avotu kalnu. Rāms brauciens ar kuģīti Traķu ezerā


Sākums: 10.06.2023 7:30
Beigas: 10.06.2023 ~ 22:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 7:30 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pretī Zinātņu akadēmijai

 

Rīta kafijas pauze pa ceļam

 

Kernaves pilskalnu komplekss kopš 2004.gada iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. 2017.gadā Kernaves pilskalni balsojumā atzīti par skaistākajiem pilskalniem Lietuvā!

 

Strēvas Zaļā taka ved pa Strēvas upes līkumotajiem krastiem, riņķojot pa Spindžus mežu. Taka mūs aizvedīs uz Strēvas kriteni un citām mistiskām un noslēpumainām vietām.  Leģenda vēsta, ka kritenes vietā kādreiz atradies velnu krogs, kurš tur arī nogrimis. Vietējie stāsta, ka gravas tuvumā joprojām dzirdamas  dīvainas un noslēpumainas skaņas.

Avotu kalns sagādās vienu no pārsteigumiem Zaļajā takā. Virkne avotu plūst no visām pusēm un baro Strēvas upi.

Īpašu uzmanību ir pelnījusi savvaļas orhideju plantācija. Nelielā kalnā atrodas īpaši neaizsargājamo orhideju audze, tostarp te aug arī dzeltenā dzegužkurpīte, kas ir aizsargājama gan Lietuvas, gan ES teritorijā.

Takas garums ~8  km.

 

Pēc kārtigas pasatigas dabā kāpsim uz kuģīša klāja un dosimies skatīt Traķu pili no ezera puses! 45 minūši braucienā dzirdēsim stāstījumu par Traķiem un pili, karaļiem, kas šeit dzīvojuši (audiogids krievu vai angļu valodā). Klausoties stāstījumu, baudīsim karaīmu tradicionālo ēdienu - kibinai- pīrāgu ar gaļu un sīpoliem.

(Brauciens ar kuģīti, 2 kibinai un buljons - ~ 12 EUR/pers.)

 

Atgriešanās Rīgā ap 22:00

 

Ekskursijas cena: 40 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: brauciens ar kuģīti, ēšanas maksas
Pievienotie attēli