Ekskursijas

Rudens Vidzemes takās - Jēču dzirnavu taka, Lustiņdruva, varenās Kārķu un Ērģemes pilsdrupas, ainavas Abula krastos!


Sākums: 28.10.2023 8:00
Beigas: 28.10.2023 ~20:30
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

8:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas

Rīta pauze ceļā.

 

Pavisam nesen ir atjaunota viena no senākajām marķētajām dabas takām Latvijā - Jēču dzirnavu taka, kas vijas caur laukiem, mežiem, ganībām, klusām un savvaļām vietām. Te atrodams Jēču bļodakmens, Pugu akmens krāvums, Kraujiņu milzakmens, zāļu purvs, boreālie meži, bebru paradīze un citas dabas bagātības. Maršruts šķērso arī vienas no sugām bagātākajām ganību pļavām, kur savās ikdienas gaitās iespējams vērot savvaļas zirgus un taurgovis.

Pārgājiens ~7km

 

Vēsturiski Lustiņdruva Kārķos jau muižas laikos un pirmās brīvvalsts laikā veidota kā atpūtas vieta, šajā periodā muižas dārznieks mežā izveidojis pastaigu celiņus. Te atrodami savdabīgi gan dabas, gan cilvēko veidoti objekti - no dižkokiem un kukaiņu viesnīcām līdz meža telefonam un saimes galdam! Pastaiga ~1km.

 

Pie Lustiņdruvas ieturēsim piknika pauzi ar līdzpaņemtām maizītēm un našķiem.

 

Pagājušā gadsimta sākumā Rīgas pilsētas galvas Armidštēta brālis nopirka Veckārķu muižu un nolēma uzcelt greznu pili, kur pavadīt vasaras, aicināt viesus un rīkot greznas viesības. Kārķu pils celta no 1911. - 1913. gadam, tā bija jaunākā un viena no skaistākajām Latvijā. Pašlaik muiža ir vienas no iespaidīgajām pilsdrupām Latvijā.

 

Iespaidīgās Ērģemes pilsdrupas - mūsdienās apskatāmas 14. gadsimtā celtās Livonijas ordeņa pils drupas ar torni, kurā saglabājušies četri stāvi. Gan pilsdrupas, gan zeme ap tām pieder pašvaldībai, bet to apsaimnieko vietējais uzņēmējs Jānis Biezais, kas sācis to atjaunošanas un sakopšanas darbus. Nostāsti vēsta arī par pazemes ejām zem pils un arheoloģiskajos izrakumos atrasts kāds tunelis, kas šīs leģendas varētu arī apstiprināt.

 

Pārbrauciens ~1h, lai var paspēt mazliet atpūtināt kājas.

 

Ne ļoti zināma, bet krāšņa ir Abula upes taka - tās pilnais garums ir ap 11 kilometriem, bet krāšņākais posms, kuru mēs šodien veiksim gar upes krastu, no Abula ietekas Gaujā līdz Brenguļiem ir ap 7 km garš. Šeit paveras skati, cik ļoti dažādi var būt upes krasti. Kādu daļu taku mēdz dēvēt arī par Mīlestības taku, jo šeit vīrišķīgais Abuls saplūst ar koķeto Gauju...

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 20:30.

 

Ekskursijas cena: 38 EUR

Cenā ietilpst: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā neietilpst: ēdināšanas izmaksas, personīgie izdevumi. 

 

!! Tā kā ekskursija notiek oktobra beigās, ejam dabā, tad, lūdzu, padomājam par stabiliem, laika apstākļiem atbilstošiem apaviem, jo takas var būt mitras, slidenas, ar kādu lietus vai dubļu lāmu! Noderēs pārgājienu nūjas. Tāpat daļa no pastaigas var būt nelielā reljefā.

 

Papildus informācija un pieteikšanās ekskursijai - info@jaunirakursi.lv vai 29257464


Pievienotie attēli