Ekskursijas

Rudens krāsas Lietuvas klosteros - Lietuvas galvenā svētvieta - Šiluva, maltīte 17. gadsimta noskaņās, varenais Tituvēnu klosteris un kā mūsdienās rit dzīve Palendriai klosterī?


Sākums: 01.10.2023 8:00
Beigas: 01.10.2023 ~21:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

8:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas.

Rīta pauze ceļā.

 

Skats no Šiauliai kalna skatu torņa - te paveras elpu aizraujošas ainavas uz apkaimes ciemiem, ielejām, pakalniem, meža pleķīšiem, kūdras purviem un pļavām, veidojot neaizmirstamu mozaīku. Uz 21m augsto skatu torni no autostāvvietas ved 400 metru gara labiekārtota taka.

 

Šiluvas bazilika un Marijas parādīšanās vietas grandiozā Šiluvas kapela – ikvienam Lietuvas katolim labi zināmas vietas. Šiluvā ir tā vieta, kur pirmo reizi Lietuvā parādījusies Sv.Marija, un tas noticis 1608.gadā. Akmeņi, uz kuriem viņa parādījusies tagad ir iemūrēti goda vietā iespaidīgās Šiluvas kapelas centrā. Tajos saskatāmas pat Marijas atstātās pēdas! Sena kulta vieta, kas gadsimtu gaitā būtiski pārveidota un arī Vatikāna atzīta. Savas Lietuvas vizītes laikā 1993. gadā šeit ieradās arī pāvests Jānis Pāvils II. Turpat blakus kapelai – plašais bazilikas laukums ar pāvesta pieminekli, un, protams, aiz tā arī pati bazilika. Izstaigāsim un iepazīsim visu šo svētvietu kompleksu vietējā gida vadībā!

Ekskursijas noslēgumā - maltīte pēc 17. gadsimta (laika, kad šeit parādījās Sv. Marija) receptēm - būs gan zupa, gan otrais ēdiens, gan stāsts par to, ko un kāpēc baudām tieši šādi un šajā vietā!

(Ekskursija vietājā gida vadībā krievu valodā un pusdienas - 14EUR)

 

Tituvēnu Vissvētākās Jaunavas Marijas klosteris ir viens no Lietuvas lielākajiem un nozīmīgākajiem 17. - 18.gs. sakrālajiem kompleksiem, kas šodien ir viens no Lietuvas nozīmīgākajiem svētceļojumu galamērķiem! Klostera kompleksā ietilpst baznīca, pagalms ar kapelu, un klostera ēka. Klostera ēkas būvētas pēc 1618. gada, tos finansiāli nodrošinājis Lietuvas Dižkungaitijas dārgumu glabātājs Jeronims Valavicius.

(Ekskursija pieaugušajiem EUR 4, skolēniem un pensionāriem EUR 2)

 

 

Palendru Sv. Benedikta klosteris atrodas Ķelmes rajona Palendru ciemā. Vieta jaunam klosterim tika meklēta visā Lietuvā, bet brīnišķīgā  daba (pauguri, kas pāriet Žemaitijas augstienē, augstās debesis, Vainaģu gārša, kas stiepjas līdz pat Kurtuvēniem) un vecā priestera K. Ambrozaiša baznīca, noteica klostera vietas izvēli. Jaunajā klosterī Palendru benediktīnieši ievācās 2001. gada rudenī. Ekskursija tēva Grigorija vadībā, kuras laikā uzzināsim, kā rit dzīve benediktiniešu klosterī. Tiem,kas vēlas izjust klostera īpašo auru, iespēja piedalīties vakara vesperē (~30 min).

Klosteris darbojas kā naturālā saimniecība - šeit paši nodarbojas gan ar dārzkopību, gan lopkopību, tur bites un vāc zāļu tējas, gatavo dabisko kosmētiku un daudz ko citu - ir klostera veikaliņš, kurā var iegādāties šeit saražoto un izaudzēto!

(Ziedojums)

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 21:00

 

Ekskursijas cena: 39 EUR

Cenā ietilpst: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojums

Cenā neietilpst: ieejas un ēdināšanas maksas, ziedojumi, citi personīgie izdevumi

 

Pieteikšanās braucienam un papildu informācija - info@jaunirakursi.lv vai 29257464


Pievienotie attēli