Ekskursijas

Rudens iekrāso Vidzemi! Baltā Stāmerienas pils, brauciens ar tvaika lokomotīvi no Stāmerienas līdz Papardes stacijai, gaismas un skaņas piedzīvojums Alūksnes viduslaiku pilī. Tempļa kalns un Kornetu skatu tornis


Sākums: 28.10.2023 8:00
Beigas: 28.10.2023 ~21:30
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pretī Zinātņu akadēmijai

 

Rīta pauze Bērzkrogā

 

Paviesosimies  Stāmerienas pilī! Baronu Vulfu celtā Stāmerienas pils tapusi 19. gadsimta pirmajā pusē, tomēr pēc 1905. gada nemieriem stipri pārbūvēta, iegūstot jaunus vaibstus. 20. gadsimta trīsdesmitajos gados šo pili par savu dzīves vietu neilgi bija izvēlējies arī rakstnieks di Lampeduza, romāna "Gepards" autors. Pēc divus gadus ilgušiem atjaunošanas darbiem, 2019. gada nogalē pils atkal vērusi durvis apmeklētājiem! Restaurēta ir pils fasāde, jumts un logi, izveidota multimediāla izstāde (multimediāls šovs)  par Volfu dzimtu, kas tiek vizualizēta uz atjaunotās pils fasādes un lielformāta fotoizstāde par pils vēsturi.

(Pils apmeklējums vietējā gida vadībā – 7 EUR pieaugušajiem, 4.50  EUR skolēniem, pensionāriem)


Kāpsim Alūksnes - Gulbenes bānītī un dosimies braucienā uz šarmanto lauku dzelzceļa staciu - Papardes pieturas punktu. Paparde ir vilciena pirmā apstāšanās vieta Alūksnes novadā un atrodas Gulbenes-Alūksnes šaursliežu dzelzceļa līnijas 21. kilometrā- līdzās plašam meža masīvam, netālu no tilta pār Paparzes upi, kura iezīmē divu novadu robežu. Stacija Papardē ierīkota vairākus gadus pēc dzelzceļa līnijas Stukmaņi – Valka nodošanas ekspluatācijā, domājams 1911. gadā, kad  no šejienes Jaunannas virzienā, vairāk nekā 25 km garumā  uzbūvēja meža izvešanas dzelzceļa atzarojumu.

(Brauciena biļete - 2 EUR)


 Pusdienas Alūksnē


 

 

https://visitaluksne.lv/

Alūksnes viduslaiku pils ar astoņiem sargtorņiem uz Alūksnes ezera lielākās salas uzcelta 1342.gadā. 2020.gadā tika veikta Dienvidu torņa restaurācija un kopš 2021.gada decembra tornī skatāma un baudāma muzikālā teiksma “MARIENBURGAS astotais brālis”.

“MARIENBURGAS astotais brālis” ir izcilu nozaru speciālistu kopdarbs. Dramaturgs Lauris Gundars, komponisti un mūzikas producenti Sigvards Kļava, Mārtiņš Brauns, Artūrs Maskats, dziesmas vārdu autors Ojārs Vācietis un dizaina birojs H2E radīja, un Latvijas radio koris iedziedāja teiksmu par to, ka astotais pils tornis atceras visu – itin visu kopš Marienburgas pils dzimšanas, no Marijas pasaules rašanās brīža līdz šodienai, līdz mums!

(Ieejas biļete 5 EUR/pensionāram, skolēnam, studentam 3 EUR)

Ģērbjamies silti, jo tprņa telpas netiek apkurinātas!


 

Tempļa kalns un Saules tilts - no kalna virsotnes paveras plašs skats uz Alūksnes ezeru un muižas parku, kā arī Pilssalu.

 

Ekskursijas noslēgumā Uzkāpsim Kornetu skatu tornī, kas ir 27 metru augsts. Lieliska iespēja izbaudīt skaisto skatu gan uz Alūksnes, gan Hanjas augstieni Igaunijā, vērīgākie spēs saskatīt pat Munameģa virsotnē esošo skatu torni...

 

Atgriešanās Rīgā ap 21:30

 

Ekskursijas cena: 38 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas u.c. izmaksas

 

Pieteikšanās ekskursijai pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lv


Pievienotie attēli