Ekskursijas

Pirmajās Lieldienās uz Ventspils koncertzāli "Latvija" - ērģeļmūzikas koncerts "Gaismai austot". Lieldienu svinēšana Ances muižā


Sākums: 09.04.2023 9:00
Beigas: 09.04.2023 ~21:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 9:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pretī Zinātņu akadēmijai

 

Rīta pauze pa ceļam

 

Pusdienas Ventspilī

(piedāvājums un cena tiks precizēti brauciena dienā)

 

Plkst. 13.00 koncertzālē „Latvija” mūzikas ciklā „Ērģeļmūzika svētdienā” izskanēs koncerts "Gaismai austot", kurā uzstāsies Latvijas Nacionālās operas soliste Marlēna Keine (soprāns) un ērģeļu dueta „Riga Organum Duo” dalībniece Ilona Birģele.

Pirmajās Lieldienās koncertā „Gaismai austot” tiks izcelta latviešu komponistu mūzika ar tās cerību nesošo vēstījumu, kā arī dzirdēsim slavenu ārzemju komponistu darbus. Koncertā skanēs komponistu A. Kalēja, M. Zariņa, R. Dubras, L. Sneibes, Ē. Ešenvalda, I. Zemzara, S. Franka un V. A. Mocarta mūzika.

Marlēna Keine pieteikusi sevi kā daudzpusīgu dziedātāju gan operas, gan operetes žanrā. Māksliniece piedalījusies Igaunijas Nacionālās operas, Latvijas Nacionālās operas, Latvijas Operetes fonda iestudējumos un ir vairāku starptautisku konkursu laureāte.

Ērģelniece Ilona Birģele regulāri uzstājas gan Latvijā, gan ārpus tās: Vācijā, Šveicē, Čehijā, Holandē, Zviedrijā, Somijā, Izraēlā, Kazahstānā un citur. Viņa sadarbojusies ar daudziem Latvijas solistiem un bijusi vairāku latviešu komponistu darbu pirmatskaņotāja.

(Koncerta biļete 7 EUR vērtībā iekļauta ekskursijas cenā)

 

Neliela ekskursija Ventspilī - Ventspils svētku rotā! Pilsēta, kas nemitīgi attīstās. Kur vienmēr ganās gotiņas, starp puķu kuģu mastiem plīvo karogi un jūrā savus ūdeņus ieveļ Venta. Uzkāpsim arī uz zinātnes centra "Vizium"  jumta terases un tur izbaudīsim burvīgu skatu!

 

Sklandrauši Ances muižā un Lieldienu sajūtas muižas parkā!

Ances muiža ir būvēta kā tēva dāvana dēlam Ulriham Johannam fon Bēram. Visas durvis, koka griesti un paneļi bija darināti no ozolkoka un dekorēti ar bronzu. Muižā bija skaisti kroņlukturi, marmora kamīns un liels skaits spoguļu papildināja iekārtojumu. 19. gs. sākumā muižā iemitinājās franču kareivji un nodarīja tai lielus postījumus. 1920. gadā Ances muiža tika atsavināta tās pēdējam īpašniekam Georgam Bēram un nonāca valsts īpašumā. Varēsiet iepazīt muižu, dodoties ekskursijā, izmēģināt Lieldienu izdaribas muižas parkā, bet pēc tam – nodoties sklandraušu baudīšanas priekiem!

(Viesošanās muižā, sklandraušu cepšana un baudīšana - 5 EUR) 

 

Atgriešanās Rīgā ap 21:00

 

Ekskursijas cena: 45 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids, koncerta biļete (7 EUR vērtībā)

Cenā nav iekļauts: ēšanas maksas, degustācija un viesošanās Ances muižā

 

Pieteikšanās ekskursijai pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lvPievienotie attēli