Ekskursijas

Pierīgas pārsteigumi! Ekskluzīvi seni auto Retro auto muzejā Mārupē, Mārupītes akmeņu skulptūru parks, Annas koku skola, ciemos pie Eduarda Pāvula. Samuraju cīņas māksla un tradīcijas Samuraju parkā


Sākums: 28.09.2023 8:30
Beigas: 28.09.2023 ~19:15
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8:30 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pretī Zinātņu akadēmijai


Pastaiga gida vadībā pa Mārupītes dabas parku no Bieriņu muižas līdz Induļa Rankas akmeņu dārzam - te dzirdēsim Bieriņu muižas romantisko stāstu un redzēsim Induļa Rankas akmeņu dārzu „Ulamula”

 

Retro auto muzejs Mārupē. Izstādes ekspozīcijā apskatāmi ekskluzīvi senie auto un moto eksponāti. Šeit Jūs varēsiet iepazīties ar dažādiem seno spēkratu restaurēšanas procesiem, kā arī spēkratu vēsturi Latvijā.  Muzejā apskatāmi jau 180 eksponāti – automāšinas, motocikli, mopēdi, velosipēdi un daudz dažādas vēsturiskas liecības.

(Ekskursija vietējā gida vadībā 6 EUR)


Annas Koku skolā dabas vērtības saplūst ar cilvēku radītajām. Lai gan skolas ēka ir celta nesen, tās arhitektūra harmonē ar senatnīgo apkārtnes ainavu - Babītes Annas baznīcu un vecajiem ozoliem. Ikdienā skolas ēkā saimnieko SIA LABIE KOKI un Annas koku skolas biedrība. Aiz mājas atrodas mežs ar Ziemassvētku kauju ierakumiem, pagalmā iekārtots viesmīlīgs dārzs ar brīvdabas skatuvi. Ēkas interjerā izmantoti no sadedzināšanas izglābti kokmateriāli, piemēram, vecas durvis, kāpnes un dēļi, kuri šeit iegūst otru elpu.

 (Ekskursija vietējā gida vadībā 5 EUR)

 

Piņķu Sv.Annas baznīca.  Pašreizējais dievnams celts pēc ievērojamā arhitekta J.D. Felsko projekta 1854. gadā. Baznīca smagi cieta Pirmajā pasaules karā – dievnams tika izpostīts, bet atlikušajā daļā tika ierīkota munīcijas noliktava. Vācu okupācijas laikā ēkā ierīkoja zirgu mājvietu. 1923. gadā  baznīca tika atjaunota. Arī Otrā pasaules kara laikā baznīca smagi cieta. Padomju laikā baznīcu apzaga un demolēja. Ilgu laiku baznīcu izmantoja par kapliču. Patlaban baznīcā regulāri dievkalpojumi nenotiek.  

 

Pusdienu pauze.

(Pusdienu piedāvajums grupai ~5 EUR)

 

Dienu turpināsim ar nelielu pastaigu atjaunotajā Ķemeru sanatorijas parkā, kurā krāšņi zied hortenzijas - to savulaik veidojis Rīgas daiļdārznieks Kārlis Heinrihs Vāgners - lai kūrorta viesi varētu ne vien ārstēties, bet arī baudīt saturīgu laiku svaigā gaisā, pastaigājoties pa celiņiem, vizinoties ar laivu līdz Mīlestības saliņai ar rotondu. Laika gaitā parks bija fiziski novecojis, tādēļ 2019./2020. gadā veikti vērienīgi rekonstrukcijas un labiekārtošanas darbi, atjaunoti tiltiņi, celiņi, apgaismojums, sēravota paviljons un izveidoti jauni apstādījumi. Vērienīga projekta ietvaros atjaunots arī ūdenstornis ar skatu platformu, uzkāpsim tajā arī mēs un palūkosimies uz Ķemeru ainavu no augšas! 

(Parka un torņa apmeklējums - bez maksas)

 

Viesos pie Eduarda Pāvula "Vietvalžos"

Eduards Pāvuls bija Aktieris un Patriots. Viņš nekautrējās no aizlūzušas balss un asarām, ja runāja par savu Tēvzemi, un viņš nebaidījās par to runāt arī tad, kad vārdi vēl bija jāizsaka pusčukstus. Šodien drīkstam runāt skaļi, un patriotisma jēdziens ir aktuālāks kā jebkad, tāpēc gaidot valsts svētkus, apmeklēsim "Vietvalžus", lai iepazītos ar E. Pāvula karavīru lomām īpašā prezentācijā, ko sagatavojuši muzeja darbinieki.

(Maksa par vietējā gida pakalpojumiem 1 EUR)

 

Pastaiga uz Eduarda Pāvula apbedījuma vietu Salas pagasta kapsētā

 

Jaunums! Samuraju parks. Tas izvietots dabiskā lauku vidē, bij.Bulduru tehnikuma stādaudzētavā. Te apkārtne iekārtota japāņu stilā, veltot to samuraju cīņas mākslas un japāņu kultūras popularizēšanai. Tiksimies ar Arni, kas ir pirmais Latvijā, kas mācījies Japānā vecākajā samuraju skolā, nodevis samuraju zvērestu, kuru parakstīja ar asinīm. Viņa zvēresta oriģināls glabājas Katori templī. Arnis ar dažādām cīņas mākslām nodarbojas jau četrdesmit gadus,

Klausīsimies stāstos par japāņu kultūru, japāņu cīņas mākslu, koku veidošanas mākslu un baudīsim LATmaču ar badapannā ceptu maizīti ar sieru.'

(Stāstījums un tējas baudīšana ar maizīti - ziedojums 5 EUR)

 

Atgriešanās Rīgā ap 19:15

 

Ekskursijas cena: 33 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c.

 

Maršrutu sagatavojusi un vada gide Aija Spura 

 

Pieteikšanās pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lvPievienotie attēli