Ekskursijas

Pavasara putnu vērošanas laiks pie Lubāna ezera! Teirumnieku purva taka, Aiviekstes izteka, putnu vērošanas pastaiga. Stiprināmies ar Pakalniešu sieriem!


Sākums: 07.04.2023 7:30
Beigas: 07.04.2023 ~21:30
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Izbraukšana no Rigas, pieturvietas pretī Zinātņu akadēmijai

 

Rīta pauze Liepkalnos

 

Teiču purva plašumi no 27 metrus augstā Kristakrūga skatu torņa! Teirumnieku purva taka vietējā gida vadībā - dosimies nelielā pārgājienā pa labiekārtoto 800 metrus garo purva taku un iepazīsim purvu, tā skaistumu, augus, kas te sastopami. Uzzināsim, kā cēlies purva nosaukums, drosmīgākiem iespēja pamērcēties purva ezeriņā, kurā ļoti mīksts ūdens!

 

Ūdenstūrisma attīstības centrs Bāka ir izveidots, Rēzeknes novada pašvaldībai realizējot projektu Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā. Mērķis bija radīt pievilcīgu vidi un apkārtni Lubāna ezera apkārtnē.

 

Pusdienās baudīsim latgaliešu ēdienu - krupņiku ar grūbām un speķīti, plātsmaizi, tēju.

(Pusdienu maksa - 3.50 EUR)Aiviekstes izteka – savām acīm skatīsim Aiviekstes izteku no Lubāna ezera!!!

 

Putnu vērošanas ekskursija ar vietējo gidu! Dabas liegumā „Lubāna mitrājs” ir iespēja novērot 224 putnu sugas, no kurām aptuveni 70 ir retas un aizsargājamas. Lubāna ezers un zivju dīķi ir viena no svarīgākajām caurceļojošo ūdensputnu atpūtas un barošanās vietām valstī, ligzdošanas vieta 29 Eiropas īpaši aizsargājamām putnu sugām – mazajam ērglim, jūras ērglim, ziemeļu gulbim, griezei, ķikutam un vieta, kur sastopamas vairākas pasaulē apdraudētas putnu sugas – ķikuts, grieze, jūras ērglis, zivju ērglis.

* Ezeram pieguļošajās lauksaimniecības zemēs pavasaros pulcējas vairāk nekā 15 tūkstošu zosu vienā barā. Pavasaris ir visskanīgais brīdis, kad gaisā vērojami iespaidīgi putnu bari un sugu daudzveidība. Ezers, lauksaimniecības zemes, upes, kanāli, zivju dīķi nodrošina Lubāna ezera apkārtnē interesantu putnu daudzveidību.

(Ekskursijas vietējā gida vadībā 2 EUR)

 

Noslēgumā stiprināsimies ar mājas sieriem, kas tapuši Gulbenes pusē! SIA “Pakalnieši” ir mājas sieru ražotne, kurā top mīkstais mājas siers ar vairāk kā 25 veidu piedevām, siera bumbiņas un citi piena produkti. Gadu gaitā plašumā audzis ne tikai klientu skaits, bet arī produkcijas dažādība. “Pakalniešu” sieri ir dabīgi produkti, kas ražoti bez konservantiem un ir 100% roku darbs. Aptuveni divu stundu garās ekskursijas laikā saimniece Ineta Dambrova piedāvā ielūkoties siera ražošanas procesā, nogaršot populārākos siera veidus un izzināt visu par un ap mājražotāju dzīvi. Ekskursijas laikā ir iespēja iegādāties produktus tieši no saimnieces rokām, tikko gatavotus.

(Ekskursija un bagātīga sieru degustācija 9 EUR)


Atgriešanās Rigā ap 21:30

 

Ekskursijas cena: 39 EUR

Cena ieklauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas

 

Pieteikšanās ekskursijai pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lv


Pievienotie attēli