Ekskursijas

Noslēpumainā Seda, Jērcēnmuižas zīļu kafija, Oleru muiža un tās dārzi un gardie Naukšēnu vīni noslēgumā!


Sākums: 30.09.2023 8:00
Beigas: 30.09.2023 ~21:30
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

8:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas.

Rīta pauze ceļā.

 

Iepazīsim Sedu - nelielu, neparastu pilsētiņu, kurā dzīvo ap 1000 iedzīvotājiem, trešdaļa no tiem jau pensijā, un krievu valoda šeit dzirdama daudz biežāk kā latviešu, un, ne velti! Par savu mājvietu Sedu saudz 16 dažādu tautību pārstāvji. Līdz pagājušā gadsimta vidum šajā vietā atradušās vienas mājas, bet pēc kūdras fabrikas projekta apstiprināšanas purva malā sācis veidoties arī ciemats, kas nepilnus desmit gadus vēlāk ieguvis pilsētciema statusu un ziedu laikos te mitinājās ap 4000 iedzīvotāju. Joprojām Seda ir savdabīgs Staļina laika pilsētbūvniecības piemineklis, kas, mazliet laika zoba skarts, rada iespaidu par mazu valsti, kurā laiks apstājies... Iepazīsim to vietējā gida vadībā!

(Ekskursija vietējā gida vadībā - 3-4 EUR, atkarībā no grupas lieluma)

 

Pusdienu pauze. Piedāvājums un cena tiks precizēti brauciena dienā.

 

Jērcēnmuiža -  muižas komplekss un parks veidots 19.- 20. gs. mijā. Kompleksu veido muižas "freileņu" māja, klēts un stallis. "Freileņu" mājas iekštelpu interjers (podiņu kamīns, četras podiņu krāsnis, koka griesti, durvis, kāpnes) ir restaurēts un saglabāts sākotnējā izskatā. Pašreizējais telpu ietērps iegūts 1989. gadā, kad Jērcēnmuižā remontdarbus veica mākslinieks un folkmūziķis Valdis Atāls. Muižas parkā aug Latvijā otrs resnākais – Kaņepju – ozols. Pēc pusdienām nobaudīsim tasi ozolzīļu kafijas.

 (Ekskursija muižā un tase zīļu kafijas – ziedojums ~2 EUR)

 

Oleru muiža un  dārzs - te var sajust vēstures elpu un apjaust senās lauku muižas kādreizējo dzīvesveidu. Vietas aizsākumi meklējami 16. gadsimtā, 17. gadsimtā te saimniekoja fon Engelhartu dzimta un no 1836. gada – fon Krīdeneru dzimta. Šobrīd muižā dzīvo radoša mākslinieku ģimene – Kārlis un Ieva Zemīši. Muiža lēnām atdzimst, un ar šo atdzimšanas stāstu saimnieki labprāt dalās.

 18.gadsimta beigās agrā klasicisma stilā būvēto Oleru muižas kompleksu ieskauj ainavu dārzs, kas tiek veidots, ievērojot 19. gadsimta vidus romantisma dārzu tradīcijas.

Savukārt augsto dobju virtuves dārzs ir kļuvis par iedvesmas avotu daudziem dārza apmeklētājiem. Nelielās ziedu dobes, kas iekoptas ap romantiskām šūpolēm un lapeni, bagātina vijolītes, ozolītes un studentu neļķes. Dārzu ietin flokšu, sausseržu, ceriņu un vēsturisko rožu smarža.

(Ekskursija saimnieku vadībā EUR 6)

 

Otrajā paaudzē vīna darīšanas tradīcijas turpinās Naukšēnu vīna darītavā, kur no paradīzes āboliem un vietējām ogām top sidri, vīni un dzirkstošie vīni, kas guvuši dažādus apbalvojumus ne vienā vien konkursā jau kopš 2012. gada. Saimniecības 6ha dārzs ir eko sertificēts un tajā aug gan paradīzes ābeles, gan citi augļu koki un ogulāji, kuru raža kļūst par izejvielām Naukšēnu vīnu ražošanā. Paviesosimies darītavā un nogaršosim trīs dažādus dzērienus - vienu bezalkoholisku, vienu vīnu un vienu stipro!

(Viesošanās vīna darītavā, trīs dzērienu degustācija -  5 EUR)

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 21:30

 

Ekskursijas cena: 38 EUR

Cenā ietilpst: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā neietilpst: ēdināšanas izmaksas, ieejas, apskates un degustāciju maksas, ziedojumi, citi personīgie izdevumi.

 

Papildus informācija, kā arī pieteikšanās ekskursijai - info@jaunirakursi.lv vai 29257464


Pievienotie attēli