Ekskursijas

Lietuva Lieldienu laikā! Varenais Tituvēnu klosteris, māksla Kelmē, unikālais Spieķu muzejs un greznā Pakevis muiža. Kā dzīvo benediktīniešu mūki Palendru klosterī?


Sākums: 08.04.2023 7:30
Beigas: 08.04.2023 ~21:30
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 7:30 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pretī Zinātņu akadēmijai

 

Rīta pauze pa ceļam

 

AJJU Lauka galerija ir unikāls projekts Lietuvā, ko ko veidojis slavenais mākslinieks, sirreālists Andriuss Seseļsks un viņa sieva skolotāja Jurgita. Īsāk sakot, tā ir āra gleznu galerija, kas izveidota lauku vidū, uz tekoša strauta.

 

Freska "Kelme aicina uz kafiju" ir pirmais lielais mākslinieka A. Seseļska zīmējums Kelmes pilsētā. Pēc makslinieka teiktā, kafijas tēma šajā vietā ir piemērota arī tāpēc, ka rakstainās sienas priekšā atrodas kafejnīca.

 

Kelmes muiža

Ķelmes muiža, kurā vairākus gadu simtus saimniekojusi Gruzevsku ģimene, ir nozīmīgs Lietuvas arhitektūras un vēstures piemineklis. Lauku muiža, kas celta baroka stilā, Lietuvā ir liels retums. Muižas kompleksā joprojām ir saglabājušās daudzas senās ēkas, parka apstādījumu augi un dīķi.

Muižas apskate no ārpuses!

 

Spieķu muzejs. Ķelmē dzīvojošais Mečislovs Ežerskis savā dzīvē ir uztaisījis vairāk nekā 3700 spieķus. 2009. gadā Mečislova spieķi tika sertificēti un atzīti par tautas mantojuma produktu. Otru tādu spieķu meistaru Lietuvā arī nesastapt. Katrs spieķis, pēc meistara teiktā, ir unikāls, un otru tādu ne uztaisīsi, ne atradīsi. Visgarākais Mečislova taisītais spieķis ir divus metrus garš, īsākais – piecpadsmit centimetrus. Mečislovs Ežerskis jau sen kalis plānus izveidot spieķu muzeju. Tā arī nesagaidījis solīto palīdzību, viņš nekavējās – pārdeva vienistabas dzīvoklis piektajā stāvā, nopirka koka mājiņu un ar visiem saviem spieķiem pārcēlās uz to, izveidojot muzeju.

(Ziedojums)

 

Pusdienas Tituvēnu klosterī

(~ 9 EUR. Piedāvājums tiks precizēts brauciena dienā)

 

Tituvēnu Vissvētākās Jaunavas Marijas klosteris ir viens no Lietuvas lielākajiem un nozīmīgākajiem 17. - 18.gs. sakrālajiem kompleksiem, kas šodien ir viens no Lietuvas nozīmīgākajiem svētceļojumu galamērķiem! Klostera kompleksā ietilpst baznīca, pagalms ar kapelu, un klostera ēka. Klostera ēkas būvētas pēc 1618. gada, tos finansiāli nodrošinājis Lietuvas Dižkungaitijas dārgumu glabātājs Jeronims Valavicius.

(Ekskursija pieaugušajiem EUR 4, skolēniem un pensionāriem EUR 2)

 

Pakevis muižas vēsture iestiepjas tālajā 17.gadsimtā. Muiža atrodas gleznainā vietā uz kalna un to ieskauj dīki.  Muižas teritorijas platība ir aptuveni 40 hektāri. Tās ēkas - kungu nams, klēts, saimniecības ēka un stallis - šeit celtas ap 1900.gadu. Tagad muiža ir privātīpašums, tajā veikti apjomīgi rekonstrukcijas darbi.

(Ekskursija vietējā gida vadībā ~5 EUR)

 

Palendru Sv. Benedikta klosteris atrodas Ķelmes rajona Palendru ciemā. Vieta jaunam klosterim tika meklēta visā Lietuvā, bet brīnišķīgā  daba (pauguri, kas pāriet Žemaitijas augstienē, augstās debesis, Vainaģu gārša, kas stiepjas līdz pat Kurtuvēniem) un vecā priestera K. Ambrozaiša baznīca, noteica klostera vietas izvēli. Jaunajā klosterī Palendru benediktīnieši ievācās 2001. gada rudenī. Ekskursija tēva Grigorija vadībā, kuras laikā uzzināsim, kā rit dzīve benediktiniešu klosterī. Tiem,kas vēlas izjust klostera īpašo auru, iespēja piedalīties vakara vesperē (~30 min).

(Ziedojums) 

 

Atgriešanās Rīgā ap 21:30

 

Ekskursijas cena: 39 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas apskates objektos, ēšanas maksas, ziedojumi

 

Maršrutu vada gide Aiga Krišmane

Ceļojumā ņemam līdzi ceļošanai derīgu pasi vai ID karti!


Pievienotie attēli