Ekskursijas

Kurzemes Šveice - ar plostu pa gleznaino Abavu, kā top sidrs Sabilē un gleznainā Abavas rumba. Ciemos pie Dāvida Kļaviņa viņa darbnīcā "Klavins Piano" Kuldīgā


Sākums: 04.06.2023 8:30
Beigas: 04.06.2023 ~21:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8:30 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pretī Zinātņu akadēmijai

 

Rīta kafijas pauze pa ceļam

 

Abavas upes gleznainie krasti! 

Apmēram stundu garš brauciens ar motorizētu plostu no Sabiles pa rāmo Abavu! Baudiet nesteidzīgo upes plūdumu, gleznainās ainavas un vasaru! Plosts aprīkots ar jumtu, tādēļ brauciens notiek arī lietus laikā!

(Cena: ~ 3 EUR/pers.)

 

Ekskursija Sabiles sidra ražotnē!

Vai zināji, ka viena no Sabiles vīnogām patiesībā ir ābols? Sabiles sidra rūpnīca atrodas teju pašā Sabiles sirdī – Rīgas ielā 22. Šeit katru rudeni Kurzemes saimnieki nodod  savos dārzos audzētos ābolus, lai varam no tiem izspiest sulu un raudzēt sidru.

Dosimies apskatit ražotni, iepazīsimies ar sidra brūvēšanas vēsturi un procesu, un, protams, arī degustēsim!

(Ekskursija ražotnē un degustācija 10 EUR)

 

Abavas rumba - otrs platākais Latvijas ūdenskritums un viens no populārākajiem dabas objektiem Latvijā. Abavas rumba vienmēr bijis nopietns šķērslis satiksmei pa upi. Bieži vien tā bijusi vieta, līdz kurienei vai arī, no kurienes sākot, ir braukts pa Abavu. Ja plosti bijuši jālaiž pāri rumbai, nācis īpaši nopūlēties. Jau 19.gadsimta beigās no Sabiles līdz rumbai (augšpus ūdenskritumam) kursējis mazs tvaikonītis Puck,

 

Īvandes upes ūdenskritumi Rendā - šeit 200 metru atstatumā viens no otra izveidojušies divi ūdenskritumi – Valdātu un Īvandes rumba.

Īvandes rumba ir apakšējais un lielākais no Īvandes ūdenskritumiem – tā augstums sasniedz aptuveni 2 metrus un platums – 10 metrus. Šis neapšaubāmi ir viens no Latvijas skaistākajiem ūdenskritumiem! Savukārt, Valdātu rumba  ir aptuveni pusotru metru augsts un nedaudz vairāk kā 5 metru plats ūdenskritums.

 

Pusdienu pauze. Piedāvājums un cena tiks precizēti brauciena dienā.

 

Ciemos pie klavieru būvētāja Dāvida Kļaviņa!  Unikāla iespēja redzēt neredzēto un dzirdēt fantastiskus pieredzes stāstus no pasaules slavenā unikālo klavieru būvētāja Dāvida Kļaviņa, kurš savu ražotni no Ungārijas pārcēlis uz Kuldīgu. Te tiek būvētas unikāla dizaina klavieres, kas ir neatkārtojamas un piesaista ne tikai ar savu dizainu, bet arī ar maģisko skanējumu, vertikālas koncerta klavieres māksliniekiem un skaņas entuziastiem. Blakus klavieru darbnīcai atrdoas pavisam nesen izveidota jauna koncertzāle.

(Ziedojums)

 

Varenā Ventas rumba – ne velti Kuldīga lepojas ar Eiropā platāko ūdenskritumu, kur dažus simtus gadu senā pagātnē “zivis pašas sevi ķēra”, atlika vien tās izņemt no groziem un pasniegt hercogam galdā. Ūdenskrituma platums gan atkarīgs no lietavām – vasaras laikā drosmīgākie to šķērso kājām visā upes platumā! Pabaudīsim šo dabas spēku!


Atgriešanās Rīgā ap 21:00

 

Ekskursijas cena: 37 EUR

Cenā  iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c. izmaksasPievienotie attēli