Ekskursijas

Kas jauns Valmieras pusē? Modernā ekspozīcija "de Woldemer", Dikļu Dziesmu svētku taka un baznīca, Dikļu pils


Sākums: 01.10.2023 8:20
Beigas: 01.10.2023 ~20:30
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8.20 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

Dikļu pils apskate ar vietējo gidu

Dikļu pils ir viena no Latvijas skaistākajām un cēlākajām muižu pilīm. Tās tagadējā ēka uzcelta 1896. gadā, kad tā piederēja baronam Paulam fon Volfam, izveidojot izteiksmīgu neobaroka celtni.

Pilī apskatāma vienīgā Atmodas laika Latvijas mākslinieku gleznu kolekcija, ko veido vairāk nekā 200 mākslas darbi, kā arī 20. gadsimta grezniem ornamentiem un attēliem rotāti kamīni un krāsnis. Tā ir unikāla, vispusīga kolekcija. Var aplūkot vērtīgus mākslas priekšmetus – senus aizgājušo laiku un notikumu lieciniekus. Krāšņajā interjerā saglabāti autentiski logi un durvis, koka sienu un griestu paneļi, kā arī Cigāru zāles veclaicīgais parkets.

(Ekskursija vietējā gida vadībā Eur 7)


Dikļu Dziesmu svētku taka un Dikļu baznīca

Pastaigu taka veidota kā apļveida maršruts, kas ietver 10 audio gida punktus. Audio stāsti harmoniskās latviešu teātra aktieru Ginta Grāveļa un Jura Bartkeviča balsu saspēlēs takas gājējiem atklāj interesantus faktus par Dikļiem un Dziesmu svētku pirmsākumiem. Tie vēsta arī par Pirmajiem latviešu dziedāšanas svētkiem 1864. gadā un tās idejas autoru – draudzes mācītāju un rakstnieku Juri Neikenu, kā arī  par šīs tradīcijas saglabāšanu līdz pat mūsdienām. (Atvēlētajā laikā būs iespēja iziet visu taku vai nelielu tās posmu)

 

Pusdienas Valmierā un brīvais laiks katram pēc savas gaumes

 

Ekspozīcija de WOLDEMER – ekskursija gida vadībā

De Woldemer – viduslaikos tā pazina valmieriešus, jo latīņu valodā tas nozīmēja “no Valmieras”. Pilsētas senais nosaukums ir kļuvis par vadmotīvu, kas muzeja apmeklētājus ievedīs stāstā par Valmieras senāko vēsturi, ļaujot iepazīt, kā valmierieši dzīvoja laikā no 13. līdz 18. gadsimtam.

Kādus amatus strādāja valmierieši? Kāda bija dzīve pilī un kāda pilsētā? Ar ko valmierieši tirgojās un ko cēla galdā, sagaidot viesus?  Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem aicinām meklēt ekspozīcijā “de Woldemer”.

(Ekskursija vietējā gida vadībā Eur 7 pieaugušajiem/ Eur 5 skolēniem , studentiem/ Eur 2 senioriem )

 

Ekskursija kājām un ar autobusu ar gidu Valmierā

Valmiera šodien ir pilsēta, kas sevī glabā gan vēsturiskās pērles, gan maigu dabas pieskārienu, kas saskaņā ar mūsdienīgo un industriālo vidi veido pievilcīgu ainavu un labvēlīgus priekšnosacījumus dzīvošanai pilsētā. Iepazīsim ievērojamākos pilsētas apskates objektus, baudīsim skatus un stāstus.

(Ekskursija vietējā gida vadībā 3 EUR)


Caurumkrogs

Caurumkrogs agrāk bija vieta, kur ar zirga ratiem varēja piestāt un atveldzēties garajā ceļā no Rīgas uz Valmieru.

Caurumkrogā var aplūkot neparastu brīvdabas gleznu galeriju ar mākslinieka Jāņa Staņislava Rozes (1823-1897) darbiem. Viņš bija portretists un pirmais latviešu mākslinieks, kurš Pēterburgas akadēmijā ieguva akadēmiķa titulu un izglītību mākslā. Mākslinieka dzīves ceļš aizsācies tieši šeit – Caurumkrogā – tagadējās Saulītēs.

 

Atgriešanās Rīgā ap 20:30

 

Ekskursijas cena 37 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi

 

Maršrutu sagatavojusi un vada gide Signe Lūsiņa

 

Pieteikšanās ekskursijai pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lv


Pievienotie attēli