Ekskursijas

Jūrtaka no Rojas līdz Valgalciemam, mītiskās Kaltenes kalvas un Velnakmens Mērsraga zemesragā


Sākums: 26.03.2023 8:00
Beigas: 26.03.2023 ~19:30
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

8:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas.

 

Rīta pauze ceļā.

 

Kaltenes kalvas - aptuveni pusotra kilometra attālumā no Kaltenes jūrmalas mežā atrodas lieli akmens krāvumi, kas tiek dēvēti par kalvām. Šie ir unikāli veidojumi, jo nekur citur Latvijas piekrastē tie nav sastopami. Apsūnojušie, ar mežu apaugušie vaļņveidīgie pasaules tapšanas liecinieki veidojušies pirms vairākiem tūkstošiem gadu, atkāpjoties Baltijas ledus ezeram. Pat dienas laikā pastaiga kalvās šķiet kā viesošanās pasakainā, apburtā mežā, kur reiz ienākušie ļaudis pārvērsti par apsūnojušiem akmeņu kuprīšiem...  Ejamais attālums ~1,5km.

 

Dosimies vienā no raibākajiem Jūrtakas posmiem - te ap 15 km garā posmā no Rojas līdz Valgalciemam sastapsim gan Kaltenes akmeņaino piekrasti, gan Nogales barona Noldes vasarnīcu, gan kādu dižakmeni, gan zālainas pludmales un vējā izkaltušu niedru šalku, gan kādu putnu vērošanas torni un zvejnieku laivu. Paiesim garām arī Lieldienu salai - savrupnamam, kas pārbūvējot kādreizējo sūkņu staciju, atrodas uz mākslīgi būvētas salas jūrā.

Pārgājiens ~15km garumā gar jūras krastu, pa vidu ieturēsim piknika pauzīti (pusdienas un tēju ņemam līdzi paši!)

 

Piestāsim arī Mērsgara zemes ragā - te vienā pusē vērojama akmeņaina piekraste, savukārt otrā - baltām smiltīm klāts liedags. Visam pa vidu virs ūdens savu spico galvu slej Velna akmens.

Te zemesragā izvietota arī Mērsraga bāka. (Ja apmeklējums būs iespējams, maksa 1 - 2 EUR, par bākas apmeklējuma iespējām gids informēs brauciena dienā).

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 19:30.

 

Ekskursijas cena: 37 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: uzkāpšana bākā, citi personīgie izdevumi.

 

Brauciena laikā nav paredzētas kopīgas pusdienas, ņemam līdzi katrs kaut ko savu, ieturēsim maltīti piknika veidā kādā pieturpunktā jūras krastā.

 

Papildus informācija un pieteikšanās braucienam - 29257464 vai info@jaunirakursi.lv


Pievienotie attēli