Ekskursijas

Japāņu dārzs rudenī, Kretingas pils ar ziemas dārzu un Palangas noskaņas


Sākums: 30.09.2023 7:30
Beigas: 30.09.2023 ~22:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 7:30 izbraukšana no Rīgas pieturvietas pretī Zinātņu akadēmijai

 

Rīta pauze pa ceļam pie Saldus

 

Viens no neparastākajiem Lietuvas dārziem atrodams Žemaitijā – šeit kopš 2007. gada top Japāņu dārzs vairākās zonās – bonsai dārzs, akmeņu dārzs, akmeņu aplis, tējas namiņš. Dārzs jau sākotnēji veidots kā lielākais japāņu dārzs Eiropā, aizņemot 16ha platību. Šeit savdabīgā harmonijā satiekas daba, cilvēka darbs un milzu pacietība, kas nepieciešama ainavas, bonsai un atmosfēras veidošanai. Šajā bonsai dārzs radās negaidīti. Pēc 2010. gada janvārī notikušās japāņu dārza projekta prezentācijas Tokijā daži japāņu bonsai audzētāji kā atbalstu piedāvāja aptuveni 700 četrus līdz 180 gadus vecus bonsai kociņus. Skolotājs Hajime Watanabe ekspozīcijas demonstrēšanai izveidoja bonsai dārzu, kurā pašlaik var aplūkot aptuveni tūkstoti bonsai kociņu: priedes, egles, kadiķus, acālijas, kļavas, sakuras, plūmes, cidonijas, klintenes u. c.

Turklāt, rudens iekrāso Japāņu dārzu košās krāsās!

(Apmeklējuma maksa 9 EUR, senioriem 7 EUR)

 

 

Kretingas pils un Ziemas dārzs. Kaut arī muiža Kretingā atradusies jau no 16. gadsimta, īpašu uzplaukumu tā piedzīvoja 19. gadsimta beigās, kad īpašumu iegādājās bagātā un ietekmīgā Tiškeviču dzimta. Muižā tika iekārtots ziemas dārzs ar palmām, banāniem, kaktusiem, citrusu un lauru kokiem, vīteņaugiem un ūdenskritumu, dekoratīvām zivtiņām baseinos. Dārzs tika pārveidots un papildināts 1912. gadā, augu kolekciju padarot vēl plašāku. Diemžēl 1. Pasaules kara laikā dārzs nodega, vēlāk to savām vajadzībām izmantoja armija, pēc kara iekārtoti staļļi, noliktavas un sporta zāle. Restaurācijas darbi sākās 1987. gadā un šobrīd Ziemas dārzā apskatāmi 170 dažādu sugu augi, kopskaitā variāk kā 5000 eksemplāros – ūdensaugi, sukulenti, dracēnas, epifīti, ūdensrozes, kaktusi u.c. augi.1875. g. iekārtotais Ziemas dārzs ir lielākais Austrumeiropā.

Kretingas muižas parks – viens no senākajiem Lietuvā 16. – 17.gs. muižas parkiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Muižas parkā atrodams Astronomiskais kalendārs ar Saules pulksteni, iekopts dzīvžogs, alejas, puķu dobes un akmeņdārzi ar rūpīgi iekoptām dāliju, peoniju, tulpju un rožu kolekcijām, gājēju taciņas, kā arī strūklaka.

(Ekskursija vietējā gida vadībā un Ziemas dārza apmeklējums – 6 EUR pieaugušajiem, 4 EUR pensionāriem, EUR 3.50 skolēniem)

 

Brīvais laiks  (~2 h) pastaigai un pusdienām Palangā 

 

Ap 22:00 atgriešanās Rīgā

 

Ekskursijas cena: 40 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, u.c. izmaksas

 

Ceļojumā ņemam līdzi ceļošanai derīgu pasi vai ID karti!


Pievienotie attēli