Ekskursijas

Gundara Āboliņa un Andreja Osokina literāri muzikāla kompozīcija "Sajūtu spēles" Latgales GORS Mazajā zālē. Lokstenes svētnīca, keramika Spuņģēnos un Rēzekne


Sākums: 24.09.2023 9:00
Beigas: 24.09.2023 Līdz 22:30
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 9:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pretī Zinātņu akadēmijai

 

Rīta kafijas pauze Liepkalnos

 

Lokstenes svētnīca  atrodas uz salas Daugavā, kas iekārtota kā dievsēta Dievturības – latviešu nacionālās dievestības daudzinājumu, latvisko ģimenes godu un gadskārtu svinībām. Dievsētu veido – svētnīcas ēka, Saules vārti, Senču akmens, Karogu laukums. Svētnīcu ieskauj gleznainas ainavas un Latvijai nozīmīgs kultūrvēsturisks apvidus – Lokstenes pilskalna, Staburaga, Sēlpils, Oliņkalna senvietu tuvums.

Uz svētnīcu var nokļūt, pārceļoties ar plostu, bet mēs šoreiz mērosim ceļu ar kājām, jo Ķeguma HES samazināts ūdens līmenis! Nepieciešami ērti apavi!

(Svētnīcas apmeklējums vietējā gida vadībā 5 EUR, senioriem 3 EUR)

 

DR Keramika Spuņģēnos. Ciemosimies keramikas studijā DR Keramika Krustpils pagastā, kur savu sirds darbu dara māksliniece Daiga Reiņikova, top autentiski mākslas darbi. Tiksimies ar mākslinieci, uzzināsim, kā top viņas darbi un iegādāsimies krāšņos traukus!

(Apmeklējums bez maksas)

 

Plkst. 17:00 Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē  Gundara Āboliņa un Andreja Osokina literāri muzikāla kompozīcija "Sajūtu spēles".

Koncerta pirmajā daļā izskanēs vācu komponista Roberta Šūmaņa topošajai sievai – pianistei Klārai Vīkai – veltītie klavieru skaņdarbi, kā arī Jāņa Grota dzejoļu cikls “Pēra Ginta vēstules Solveigai”. Savas atbildes dzejā Pēram Gintam vēlākos gados ir rakstījušas vairākas latviešu autores: Elza Ķezbere, Austra Skujiņa un Ārija Elksne. Šoreiz mākslinieki izvēlējušies kādu no Ārijas Elksnes radītajām. Kopā ar Roberta Šūmaņa Klārai Vīkai veltītajiem klavieru skaņdarbiem tās veido savdabīgu muzikāli literāru saraksti.
 
Koncerta turpinājumā izskanēs ukraiņu un latviešu komponistu klaviermūzika, mijoties ar dzeju no mūziķa un sajūtu kolekcionāra Ainara Kneša jaunā krājuma “Nespēlētie teksti”.
 

Gundara Āboliņa un Andreja Osokina pirmā satikšanās uz skatuves notika šīs vasaras sākumā Osokina Brīvības festivāla Ukrainai laikā, kad abi mākslinieki izveidoja programmu “Sajūtu spēles” ar Ainara Kneša dzeju. Sadarbībā ar “Ola Foundation” šī iecere tagad ir bagātināta ar R. Šūmaņa romantisko klaviermūziku un Jāņa Grota dzeju un turpina savu ceļu pie skatītājiem visā Latvijā.

Izrādes ilgums 2 stundas.

Atgriešanās Rīgā līdz 22:30.

 

 

Ekskursijas cena: 53 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi, koncerta biļete

Cenā nav iekļauts: ēšanas maksas, ieejas maksas apskates objektos

 

Piesakies savlaicīgi - vietu skaits ierobežots!

Pieteikšanās pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lv


Pievienotie attēli