Ekskursijas

Grieķu garšas Tukuma pusē, Talsu pakalni un Intara Busuļa muzikālais soliņš, atdzimstošā pērle - Nurmuižas pils!


Sākums: 25.03.2023 8:30
Beigas: 25.03.2023 ~20:30
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8:30 izbraukšana no Rigas, pieteurvietas pretī Zinātņu akadēmijai

 

Rīta pauze DUS Slokā

 

Ķemeru Anniņa un Ķemeru parks pavasara gaidās! Kopš pagājušā gada novembra Ķemeru parku rotā jauns vides objekts "Ķemeru Anniņa".  Vides objekta autori ir Kaspars Līdums un Mārtiņš Rozenfelds. Objekta koncepcija saistāma ar latviešu strēlnieku dziesmu “Ķemermiestiņā” un stāsts par Ķemeru Anniņu veidots kā mūsdienīga alegorija par sievietes būtību laikmetu kontekstā. Skulptūra ir 3,5 metrus augsta, izgatavota no lāzergrieztām alumīnija plāksnēm un novietota skvēra centrā, kur tā aplūkojama no dažādiem skatpunktiem.

Neliela pastaiga pa sakartoto Ķemeru sanatorijas parku.

 

Grieķijas garša tepat Latvijā! Ciemojamies pie saimniekiem Tukuma pusē, kuri savās majās uzbūruši Grieķijas noskaņas. Raivis ir latvietis, kas daudzus gadus dzīvojis Grieķijā, Ionela ir grieķiete, kura jau pirms vairākiem gadiem ir pārcēlusies uz dzīvi Latvijā no Grieķijas. 

Nobaudīsim 15 dažādus grieķu produkuts:3 dazadu veidu olīvas, 3 dažādu veidu olīveļļas, Grieķu salātus ar fetas sieru, 8 dažādas Grieķijas garšas - čatniji, mērces, džemi.

Viesmīlīgie saimnieki piedāvā produkciju arī iegādāties, bez tam te var nopirkt arī Grieķijas olīvkokus podiņos. Olīvkoks ir ļoti dzīvotspējīgs koks un lai arī Latvijas apstākļos to nevaram stādīt ārā, tas itin labi jūtas arī podā, pie tam pat podā un Latvijā tas var ražot olīves.

(Degustācijas izmaksas 10 EUR/pers.)

 

Pusdienas Talsos bistro

 

Pēcpusdienā paciemosimies Talsos, lai dotos iepazīt Talsu pakalnus! No ārpuses aplūkosim baronu Firksu pilsētas villu Tiguļkalna pakājē, kurā šobrīd atrodas Talsu novadpētniecības muzejs, lai pa taciņām dendroloģiskajā parkā dotos uz Tiguļkalna virsotni, kuru ieskauj simtgadīgu ozolu apļi. Ik gadu vasaras sākumā šeit notiek Raimonda Tigula rīkotie Ārpasaules mūzikas koncerti. Uz brīdi ieklausīsimies vēl nenokritušo lapu čalās... Tālāk dosimies uzkāpt 94m (virs jūras līmeņa) augstajā Saules kalnā, kura pakājē uzbūvēta Talsu vasaras pasākumu galvenā norises vieta - brīvdabas estrāde. No tā dosimies uz Pilskalnu, kas atrodas pašā Talsu ezera krastā un reiz bijusi viena no vislabāk nocietinātajām Senās Kursas pilskalniem. Bagātīgs senlietu krājums atrasts gan pilskalnā, gan ezerā tā pakājē. Lai nokļūtu pie Talsu ezera, dosimies pa vienu no senākajām Talsu pilsētas ielām. Uz izgaismoto ezeru palūkosimies arī no Ķēniņkalna virsotnes.

Baznīckalnā pasēdēsim uz Intara Busuļa muzikālā soliņa. Sēžot uz soliņa, varēsim noklausīties Intara sveicienu un dziesmas “Miglas rīts”, “Reiz tu nāksi klusumā”, “Dejo vientulību”, “Purva bridējs”, “Iesniegums” un “Debesis”.

 

Pēdējos gados kā fēnikss no pelniem atdzimst Nurmuižas komplekss – viena no retajām muižām, kas teju visu savu pastāvēšanas laiku ir piederējusi vienai dzimtai – 400 gadus tās īpašnieki bija dažādas fon Firksu paaudzes. Kungu māja celta jau 16. gadsimtā un laika gaitā vairākkārt pārbūvēta, līdz 20. gadsimta sākumā Vilhelma Bokslafa vadībā ieguva jūgendstila vaibstus. Rekonstrukcija notiek kopš 2005. gada un šeit atjaunota dīķu sistēma, tilti, lielais zirgu stallis, Vārtu tornis, Dārznieka māja, Kalpu māja, Smēde, Darba zirgu stallis, Putnu māja un šobrīd notiek aktīvi Kungu mājas atjaunošanas darbi. Iekārtots vīnogu dārzs, atjaunotas siltumnīcas ar vīnogu stādījumiem, top dažādi ornamentāli stādījumi.  

(Muižas kompleksa apskate vietējā gida vadībā ~4 EUR)

Pēc ekskursijas iespēja muižas restorānā padzert kafiju un baudīt kādu desertu.

 
Atgriešanās Rīgā ap 20:30

 
Ekskursijas cena: 37 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids  

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, degustācijas maksas, ēšanas maksas



Pievienotie attēli