Ekskursijas

Gada notikums suitos - Miķeļa svētki Alsungā! Rudens vēji Jūrkalnē, romantiskā Užavas bāka un brauciens ar mazbānīti Ventspilī


Sākums: 30.09.2023 8:30
Beigas: 30.09.2023 ~21:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

 Plkst. 8:30  izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas.

 

Kafijas pauze pa ceļam.

 

Miķeļdienas gadatirgus Alsungā. Svētā Miķeļa svētku svinēšanas tradīcijas pirmsākumi Alsungā meklējami ap 1625. gadu, kad novada īpašnieks Jēkabs fon Šverins vecākās koka baznīcas vietā uzbūvēja pašreizējo mūra baznīcu un veltīja to svētajam erceņģelim Miķelim, nosakot arī to, ka šajā dienā Alsungā ir jārīko gadatirgus. Līdz pat mūsu dienām Miķeļtirgus suitu zemes galvaspilsētā ir viens no gada raibākajiem pasākumiem!

Šogad Miķeļa tirgus lustes norisināsies Alsungas pils pagalmā. Tirgus apmeklētājus priecēs pašmāju kolektīvi un ciemiņi - Basu un Gudenieku suiti, kapella "Kā ir, tā ir", VPDK "Krustu šķērsu" u.c. Būs sklandraušu ātrēšanas sacensības, radošās darbnīcas u.c.aktivitātes.

Brīvs laiks (1.5 h) tirgus atmosfēras baudīšanai, pirkumiem utt.

 

Jūrkalnes stāvkrasts – viena no gleznainākajām vietām Latvijas jūras piekrastē. Šeit stāvkrasts paceļas līdz pat 20m augstumā un kāpu priedes un jūras krasts glabā stāstus par Laimīgo kalnu – Feliksbergu.

 

Užavas bāka atrodas klusā, neapdzīvotā vietā un kā balts kuģis izslejas virs priežu mežu galotnēm, lai vadītu nakts ceļotājus. Bāka celta 1879. gadā un slejas 21 metra augstumā. Reiz kāpa tās pakājē stiprināta ar kadiķu klūgu groziem, kas pildīti ar akmeņiem, vēlāk krasts nostiprināts ar betona bluķiem.

(Bākas apskate – 1 EUR pieaugušajiem un pensionāriem, 0,50 EUR skolēniem)

 

Dosimies romantiskā ~20 min braucienā ar Ventspils mazbānīti. Mazbānītis kursē  no muzeja caur Jūrmalas parku, garām milzu enkuriem, caur priežu silam, kurā, rūpīgi ieskatoties, var pamanīt dzeņus kaļam un aizskrienam pa kādai vāverei, līdz pat stacijai „Kalns".

(Brauciens vienā virzienā 6 EUR. pesnionāriem, skolēniem 3 EUR)

 

Neliela ekskursija par Ventspili gida vadībā -mirklis, lai uzkāptu kalnā līdz briedim, riņķis pa pilsētu, skats uz Ventspili no "Vizium"  jumta!

 

Atgriešanās Rīgā ap 21:00

 

Ekskursijas cena: EUR 38

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas,  ēšanas maksas

 

Pieteikšanās ekskursijai pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lv


Pievienotie attēli