Ekskursijas

Pavasara diena Soomā plašumos - pastaiga virs niedrēm Pērnavā, nokāpsim "Ellē" Tori, izstaigāsim Rīsas un Ingatsi purva takas Soomā Nacionālajā parkā


Sākums: 01.04.2023 8:00
Beigas: 01.04.2023 ~21:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

8:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas.

Rīta pauze ceļā.

 

Pērnavas piekrastes pļavu taka. Pērnavas centrālajā pludmalē jūras krastā ir izveidota 600 m gara pārgājienu taka virs niedru galotnēm ar skatu platformu. Dosimies nesteidzīgā pastaigā!

 

Pērnavas upes smilšakmens stāvkrastā Tori ciemā apskatīsim Elles alu – leģendas vēsta par šeit apslēptiem dārgumiem un eju, kas no Tori ved uz Vīlandi. Ala savulaik bijusi 32 metrus gara, bet tās zāle iegruvusi 20. gadsimta sākumā un 6 metrus augstā ieeja – 1974. gadā. Šobrīd apskatāmas alas reiz varenās aprises, Pērnavas upes stāvais krasts un pie ieejas sagaida pats saimnieks.

 

Dosimies Igaunijas lielākajā - Kureso purvā, caur kuru vijas Ingatsi dabas taka. Tā sākotnēji šķērso slapju mežu, tad dodas cauri purvam un akaču labirintam. Šeit atrodams arī skatu tornis un vairākas atpūtas vietas purva ainavu baudīšanai. Takas garums ir apmēram 4,5km, lielākoties tā ir dēļu laipa.

 

Ne mazāk interesanta ir arī Rīsas purva taka. Šis purvs ir nedaudz mazāks, bet tāpat pārsteidz ar vien augstajiem purviem raksturīgām ainavām. Šis mitrājs izvietojies starp divām upēm - Hallisti un Navesti, kas periodiski mēdz pārplūst. Arī šīs takas garums ir nepilni 5km, tā klāta ar dēļu laipām.

 

*Ja laika, ceļa un citi apstākļi atļaus, piestāsim pie Teramā skatu torņa - tas atrodas Hallistes upes krastā, pļavās, kuras ir pirmās applūstošās tad, kad "atnāk" Soomā Piektais gadalaiks. No torņa skats paveras pār zemienes mitrajām pļavām, kurās atrodama gan Hallistes vecā, gan taisnotā gultne.

 

Neliela veikala pauze Pērnavā mājupceļā, lai iegādātos gardumus, ko atvest mājās palicējiem.

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 21:00

 

Ekskursijas cena: EUR 42

Cenā ieklauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ēdināšanas izmaksas

 

Ikvienam ceļotājam līdzi nepieciešama derīga pase vai ID karte, neatkarīgi no vecuma!

Dienas laikā nav paredzēta kopīga, organizēta ēšana, tādēļ kādā no pieejamām piknika vietām ieturēsim pašu līdzi paņemtas pusdienas.

Ģērbjamies pavasara laika apstākļiem un aktīvām pastaigām piemērotā apģērbā un apavos!

 

Papildus informācija un pieteikšanās - 29257464 vai info@jaunirakursi.lv


Pievienotie attēli