Ekskursijas

Ciemos pie Latgales saimniekiem - jautri, sirsnīgi un latgaliski! Gunāra Igauņa mūzikas instrumentu darbnīca un šmakovkas stāsts, Aivara un Vēsmas Ušpeļu keramika. Pusdienas pie latvju saimnieces Sarmītes Stepiņas


Sākums: 01.04.2023 7:30
Beigas: 01.04.2023 ~21:30
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 7:30 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pretī Zinātņu akadēmijai

 

Rīta kafijas pauze Liepkalnos

 

Neliela pastaiga Preiļu pils parkā un atjaunotās pils apskate!

Par vienu no nesenākajiem Latgales fēniksiem varētu dēvēt Preiļu pili un parku - ilgus gadus pēc ugunsgrēka pils stāvējusi pamesta un grūstoša, bet nu, piesaistot finandējumu, tā uzsāk savu jauno dzīvi - pagaidām apskatāma vien no ārpuses, bet jau acis piesaista gan atturīgās dekorācijas, gan prasmīgi izveidotie sīkrūtotie logi. Pils fasādē iespaidīgais Tjūdoru neogotiskais arhitektūras stils.  

Pils apskate no ārpuses. 

 

Ekskursijas turpinājumā viesojamies kolorītā lauku sētā, kur saimnieko podnieks Aivars Ušpelis un  gleznotāja Vēsma Ušpele.  Atraktīvais amatnieks ir viens no Tradicionalūs Zineibu Tureituoju bīdreibys „Pūdnīku skūla” podniekiem un savā darbā izmanto senču uzkrātās zināšanas. Strādā kopā ar dzīvesbiedri, gleznotāju Vēsmu Ušpeli. Darbnīcas apmeklētāji var redzēt keramikas veidošanu no virpošanas līdz apdedzināšanai malkas ceplī. Darbus iespējams iegādāties,

(Ciemošanās darbnīcā 2 EUR)

 

Pusdienās ciemosimies pie īstās latvju saimnieces latgalietes Sarmītes Stepiņas! Sarmīte ir īsta un ārkārtīgi enerģiska latgaļu sieva, kas nekautrējas runāt čangaliski. Sarmīte kopā ar ģimeni ikdienā saimnieko lauku sētā "Strautiņu mājas", piedāvājot ceļiniekiem gan nobaudīt pēc sentēvu metodēm tapušas asinsdesas, gan naktsmītni un pirts priekus. Brīvajā laikā Sarmīte dzied sieviešu korī un darbojas Strūžānu pagasta kultūras nama amatierteātrī.

Baudīsim sātīgas Latgales kulinārā mantojuma pusdienas - kartupeļi ar mērci, kāposti, gaļa, asinsdesas, kafija, tēja, biezpienmaize ! 

 (Pusdienu piedāvājums 8 EUR


Viesošanās Gunāra Igauņa instrumentu darbnīcā - kopīga muzicēšana, šmakovkas stāsts, jautri joki un dziesmas.  Mūzikas instrumentu izgatavošanas tehniku Gunārs Igaunis apguvis pats. Darbnīcā tiek izgatavoti daudz un dažādi instrumenti, sākot ar plaukšķiem un stabulēm un beidzot ar vairāku veidu cītarām un bungām. Gunāra aizraušanās ir ne tikai mūzikas instrumentu gatavošana, bet arī seno instrumentu kolekcionēšana. Vecākais viņa kolekcijā nonākušais eksemplārs ir akordeons, kurš nu jau būs izdzīvojis krietni vairāk par 100 gadiem. Gunāra rokās instrumenti “atdzīvojas”, viņa vadībā ikkatrs kļūst par orķestra dalībnieku! Uzņēmīgais saimnieks darina arī īstu latgaļu mantu - šmakovku, kas ir ugunīga dzira ar savu stāstu... bet galvenais esot “šmakstināšana”!

(Mūzikas instrumentu stāsti un muzicēšana,  šmakovkas stāsts un degustācija: 14 EUR, bērniem bez maksas)


Atgriešanās Rīgā ap 21:30

 

Ekskursijas cena: 39 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas,

 

Pieteikšanās ekskursijai pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lv


Pievienotie attēli