Ekskursijas

Ciemos pie Jāņa Lūsēna "Ozolu skolā", satikšanās ar Ojāru Vācieti Trapenē. No zemes pikas līdz māla podam Raunas ceplī


Sākums: 29.10.2023 8:00
Beigas: 29.10.2023 ~21:30
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas preti Zinātņu akadēmijai

 

Rīta kafijas pauze Bērzkrogā

 

Raunas ceplis ir neparasts ar to, ka šeit ne vien gatavo gaumīgi askētiskus traukus, bet arī sagatavo mālu gan pašu darbnīcai, gan citiem keramiķiem Latvijā un ārvalstīs. Vēsturiski šeit atradies Raunas muižas ķieģeļu ceplis ar milzīgu krāsni, kurā mūsdienās iekārtota neliela pasākumu norises vieta, tad kolhoza ķieģeļu ražotne, keramikas cehs, līdz 90. gados šī vieta privatizēta un nu te saimnieko Ciņu ģimene. Darbnīcā top visdažādākie keramikas izstrādājumi – gan trauki, gan dekoratīvi priekšmeti un pat māla flīzes. Izzināsim, kā māls no zemes pikas kļūst par daiļu bļodu, šķīvi gaismekli, kā tas tiek sagatavots un dažādus citus keramikas stāstus! Iespēja iegādāties šeit izgatavoto! 

(Ekskursija ceplī - 3 EUR)

 

Pusdienu pauze Smiltenes bistro


Viesosimies Trapenes novadpētniecības centrā, kur viena no ekspozīcijām ir veltīta Ojāram Vācietim. Viņš dzimis Trapenes pagasta "Dumpjos", mācījies Trapenē un Gaujienā. 2018. gadā ekspozīcija pārveidota - ir iespēja uzzināt par dzejnieka Ojāra Vācieša vecākiem, par paša dzejnieka bērnības un skolas gadiem. Ērti sēžot krēslos, var klausīties ierakstos viņa dzeju, paša autora izpildījumā.
2021. gada 12. jūlijā tika atklāta interaktīvā glezna, kurā Ojārs Vācietis lasa savu dzeju – Satikšanās ar dzejnieku.  Klausoties dzeju, baudīsim liepziedu tēju no simtgadīgām liepām, kuras parkā ir iestādījis Linards Laicens.

(Ojāra Vācieša piemiņas istabas apmeklējums - 3 EUR)

 

Cirgaļu skatu tornis atrodas aizsargājamo ainavu apvidū „Ziemeļgauja”, Valkas novada Zvārtavas pagastā. Dabas baudītāji no torņa 27 metru augstumā var redzēt Gauju, tās līkumus un apkārtni – pļavas un mežus.

 

Ciemos pie Jāņa Lūsēna Ozolu skolā! Ozolu skola celta 1911. gadā un kā skola kalpoja līdz pat 2019. gadam, kad, nepietiekama skolēnu skaita dēļ, tika slēgta. Kopš 2020.gada te saimnieko komponists Jānis Lūsēns ar dzīvesbiedri Eviju. Mākslinieki te izveidojuši savu dzīves un radošo telpu. Mūzikas nama zālē izvietota komponista mūzikas instrumentu kolekcija, šeit notiek Jāņa un Evijas vadīti meditatīvās kamermūzikas koncerti. Namā ierīkoti arī mājīgi apartamenti. Saimnieku vadībā izstaigāsim māju un uzzināsim tās vēsturi, priecāsimies par jau padarīto un uzklausīsim  saimnieku lolotos nākotnes plānus, apskatīsim mūzikas instrumentu kolekciju un ļausimies mūzikas skaņām, baudot nelielu koncertu.

(Viesošanās 10 EUR) 


Atgriešanās Rīgā ~21:30

 

Ekskursijas cena: 38 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas apskates objektos, ēšanas maksas u.c.

 

Pieteikšanās ekskursijai pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lv

 


Pievienotie attēli