Ekskursijas

Cēlais Sietiņiezis, veselīgās dzērvenes, dabas daudzveidība Lēdurgas dendroparkā un dzejnieka E.Treimaņa-Zvārguļa “Leukādijas”


Sākums: 08.10.2023 8:20
Beigas: 08.10.2023 ~19:30
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Izbraukšana no Rīgas plkst. 8:20 no pieturvietas pretī Zinātņu akadēmijas

 

Kafijas pauze Raganā

 

 

“Špatu dzērvenes”. Saimniecības pamatkultūra ir dižbrūklenes, "Laugas" purvā, 22 ha, kas ir ES lielākā zemnieku saimniecība dzērveņu jomā un vienīgā privāta pētnieciskā saimniecība, jo citas ir Universitāšu izmēģinājumu lauki. Platībā tiek audzētas 8 Amerikā reģistrētas šķirnes un 6 Latvijā (zinātnieka Dr.sc.biol. A. Ripas) izaudzētas, iespējams perspektīvas šķirnes, kuras pavairojam un salīdzinām ar "amerikānietēm".

(Viesošanās Laugas purvā, ogu ēšana, produkcijas degustācija un iegāde 3 EUR)

 

Lēdurgas dendroparks.

Gadu gaitā Lēdurgas dendroparks kļuvis par dabas un kultūrvēsturisku aizsargājamu objektu. To apmeklē tūkstoši bērnu un pieaugušu tūristu un interesentu. Šeit atrodams neizsmeļams materiāls kokaugu pētniekiem, jo Lēdurgā sekmīgi aug un pārziemo daudz Ziemeļvidzemē neizturīgu kokaugu sugu un šķirņu.

(Ekskursija vietējā gida vadībā 4 EUR)

 

Pusdienas Straupē un brīvs laiks

 

 

Sietiņiezis ir viens no Latvijas skaistākajiem iežiem un lielākais baltā smilšakmens atsegums Baltijā. Tas ir apmēram 15m augsts un 400m garš. No Sietiņieža dienviddaļas paveras iespaidīgs skats uz Gaujas senleju, un tā apkārtnē plešas ainaviski priežu meži. Te vari aplūkot gan nelielas alas un nišas, gan erozijas gravas, kā arī veidojumus, kas atgādina stabus.

 

“Leukādijas”. Dzejnieka Edvarda Treimaņa-Zvārguļa dzimtās mājas. Edvards Treimanis dzimis 1866. gada 2. oktobrī Priekuļu pagasta Rauguļos bijis latviešu dzejnieks, satīriķis, aktieris, ierēdnis, politiķis un grāmatizdevējs, viens no populārākajiem 19./20. gs. mijas autoriem un kupletistiem. Kopš 20. gs. trīsdesmitajiem gadiem Zvārguļa popularitāte sāk rukt.

Edvards Treimanis-Zvārgulis 1900. gadā kopā ar Kārli Veidenbaumu pie Raunas ietekas Gaujā uzcēla māju “Leukādijas” (“Villa Leukadia”). Skaistā apkārtne rosināja nosaukt šo vietu tieši tā iedvesmojoties no Leukādas – grieķu salas Jonijas jūrā. Dzejnieks “Leukādijās” dzīvoja vasarās, bet no 1919. gada līdz nāvei 1950. gadā – pastāvīgi.

(Ziedojums)

 

 

Ap 19.30 atgriešanās Rīgā

 

Ekskursijas cena: 37 EUR

Cenā iekļauts: vieta utobusā un pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi

 

Maršrutu sagatavojusi un vada gide Signe Lūsiņa

 

Pieteikšanās pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lv


Pievienotie attēli