Ekskursijas

Baldones kūrorta stāsti, "Dzīvais māls" Tomes ķieģeļceplī, kā top īstā Skrīveru Gotiņa? Labsajūtas smarža Lēdmanē!


Sākums: 18.06.2023 8:30
Beigas: 18.06.2023 ~20:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8:30 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pretī Zinātņu akadēmijai

 

Ciemojamies ,saimniecībā "Doles tējas"  Doles salā! Te no Doles dabas parkā ievāktiem un pašu saimniecībā audzētiem augiem top vairāk kā 50 veidu zāļu tējas!

Saimniecības veikaliņā iegādāsimies veselīgās zāļu tējas savai un savu mīļo cilvēku labsajūtai!

 

Dienu turpināsim ar Baldones ekskursiju vietējā gida vadībā, kuras laikā uzklausīsim stāstus par Baldones kā kūrorta ziedu laikiem un skatīsim tās īpašās vērtības, ar kurām Baldone joprojām lepojas:

  • Baltā pils - apskate no ārpuses!
  • Ceriņu parks un sēravots - (var paņemt līdzi pudeli sērūdens uzpildīšanai)
  • Dūņu purvs -  (turp un atpakaļ ~1 km gājiens cauri mežam pa stigu un taciņu). Var paņemt līdzi maisiņu dūņām.
  • Baldones kritenes (turp un atpakaļ mazāk par 1 km caur mežu)
  • Baldones baznīca
  • Baldones Meža galerija - lielformāta gleznas dabā, kas tapušas 2020. gada vasarā glezniecības plenēra laikā

(Ekskursija vietējā gida vadībā  - EUR 3.50)

 

Sasildīšanās pie kafijas tases Mercendarbes muižā. Tā sākotnēji kalpoja kā medību vieta, un barona ģimenei tā bijusi iemīļota apmešanās vieta vasaras sezonā. Mākslinieciski augstvērtīgi greznotās iekštelpas iespēju robežās tiek pakāpeniski atjaunotas un restaurētas. Īpaši vērtīgas ir rokoko ārdurvju vērtnes (18.gs. 2.p.). Pie Mercendarbes muižas kungu mājas - bijušās medību muižiņas – atrodas parks, kurā apskatāms koku stādījumu ieskauts akmens galdiņš ar uzrakstiem A. Lieven. 1908. Merzendorf un Jahn Lihben.

Dosimies ekskursijā un uzzināsim muižas vēstures stāstus, kā arī nobaudīsim tēju/kafiju ar smalkmaizītēm.

(Kafijas pauze (saldās, sāļās uzkodas, tēja, kafija) - 5 EUR)


Ekskursijas turpinājumā - Rīgas ainava no skatu torņa Riekstukalnā! Vienā no Riekstukalna nogāzēm 2018. gadā ir uzbūvēts 19,2 metrus augsts metāla tornis no kur paveras unikāla Latvijas dabas un arī galvaspilsētas ainava ar Rīgas vēsturiskajiem torņiem un augstceltnēm, kā arī Baldones un tuvāko novadu zaļiem pakalniem. Vēstures avotos minēts, ka jau 1937. gadā Baldones labierīcības biedrība Riekstukalnā uzbūvēja koka skatu torni.

 

"Dzīvais māls" - Tomes ķieģeļceplis (hercoga Jēkaba laika vietā!) - jau ceturtā paaudze dzimtā, kas nodarbojas ar keramiku. Stāstījums, demonstrējums, iespēja iegādāties darbus!

(Apmeklējums 1.50 Eur)

 

Pusdienas Klidziņā

 

Skrīveru pārtikas kombināts un īstā "Gotiņa"! Dosimies izbaudīt un pārliecināties, kā top slavenās konfektes “Gotiņa” un leģendārā “Krējuma pagale” un kā tā garšo, tikko gatavota!

Ekskursijas laikā ir iespēja izzināt uzņēmuma vēstures līkločus, apskatīt konfekšu “Gotiņa” papīrīšu kolekcijas un sendienu darbarīkus. . Mūs apmācīs, kā ietīt un sasaiņot savas konfektes līdzņemšanai un, kad konfekšu tīšanas prasmes apgūtas, tiksim pie sertifikāta, kas to apliecina!

Senioriem vairāk patīk gremdēties vēstures liecībās, jo  uzņēmums savā laikā ražoja ne tikai konfektes, bet limonādi un dažādus konservus — tā laika liecības mums saglabājušās pilnībā.

(Ekskursija, degustācija un konfekšu ietīšana 5-8 eur (atkarībā no grupas lieluma))

 

Ekskursijas noslēgumā ciemojamies pie augu pazinējas un dabas produktu veselībai un skaistumam radītājas Solvitas Kūnas! Uzņēmums „Cade” savus produktus rada, iedvesmojoties no Latvijas dabas, priežu mežiem un tautasdziesmām. Tas ražo ēteriskās eļļas, augu maisījumus, ziedu ekstraktus un citus veselībai un skaistumam neparastus produktus. Ciemojoties ražotnē, apskatīsim ražošanas procesu, uzzināsim daudz jauna par augiem un gūsim daudz pozitīvas emocijas!

(Ciemošanās 3 EUR)

 

Atgriešanās Rīgā ap 20:00

 

Ekskursijas cena: 36 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c.

 

Pieteikšanās ekskursijai pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lv


Pievienotie attēli